DITT ÅR I ÅR?
HAUGETUN FOLKEHØYSKOLE
DET ER PÅ TIDE
Interessert i folkehøyskole?
Uke 50 - juleverksted, hyttetur, julebad, juleavslutning, julegudstjeneste og julekino
Publisert:
17. desember 2010
Denne uka kom jula for alvor inn på Haugetun, med juletrær og all julekos som bare en folkehøyskole kan stille med. Nyt bildene!
Juleverksted
 
Ruben og Helene lager pepperkakeshow, mens Helene, Hanne og Linn Mari tar seg av de gode kakene.


Sindre og Henrik benytter muligheten til å lage julekort. Estetisk og vakkert.
 
Line og Heidi lager julesleiver og Carina serverer særdeles søte godterier fra heimkunnskapen.
|
Hyttetur med ski, kos og aking
 
Mandag bar det i vei til skogs for hele skolen. Med glatte veier ble bussturen en spennende opplevelse. Camilla, Lene og Saima nyter varmen fra peisen, mens Kai gleder seg til å holde sitt siste Treffpunkt for elevene.

Samme hvor trangt det er er Ligretto alltid en vinner.

Henrik, Jardar og Axel m. fl spiller kort. Henrik er hissig.

Siri og Karianne på lag mot Torbjørn og Christine. Det er Alias det går i.


Etter spill, aking og skitur satte elevrådet igang med underholdning. Glenn, Kathrine, Therese og Maren holder hver sin "Beat for beat"-lapp og resten av elevene prøver å avsløre sangene.


Mye grubling her. Det viktigste er jo ikke å delta, men å vinne.
|
Glimt fra HPS


Et lite glimt fra HPS sitt klasserom.
|
Julemiddag
Nest siste kveld før juleferien gikk den tradisjonsrike julemiddagen av stabelen. Her var de ansattes familier invitert, tidligere ansatt og selvsagt elevene. Det startet med en bedre julemiddag, med ribbe og riskrem. Underveis i middagen ble det holdt noen taler, hvor blant annet pensjonist-Kai ble takket for lang og tro tjenste.


Etter middagen var det juletregang før nissen dukket opp. Hvem var det som hadde fått dette ærefulle oppdraget i år?
 
Nissen fascinerte barna, men Morten var mer opptatt av Karoline.
 
Før gudstjenesten var det tid for litt underholdning. På bildet over er det besøk fra misjonsmarken, mens på bildene under kan vi se valgfagene dans og teatersport i aksjon.
 


Dansegjengen imponerte stort med sin dans og det var god stemning i salen underveis.

 
Teatersportgjengen imponerte også med stort engasjement og enorm innlevels. Takk til begge valgfagsgjengene for flotte innslag.


Etter denne underholdningsdelen var det tid for årets julegudstjeneste. Både SSS og Bjørnar bidro med flott sang og flere elever bidrog med både tekstlesing, bønner og lystenning.

Etter gudstjenesten drog elever og lærere tilbake til skolen for enda mer underholdning. Her var det lærerne som hadde regien. Over gjør de fleste seg klare til "Helten Harry".

 
Henning påtok seg skurkerollen i denne dramatiske teaterstykke, mens Ingvild var Doris. Etter mye rabalder endte det bra tilslutt.
 

Ingvild drog elevene med på en ellevil linedance utkledd som Tina Turner eller noe i den dur.


Så var det de mannlkig lærernes tur til å komme med sin form for høykultur. Hva blir vel julen uten Svanesjøen. Et episk stykke med mye dramatikk, og med disse grasiøse lærerne måtte det jo bli en høydare.
 
Etter inspirasjon fra elevenes "Hey you" hadde Bernt og Eivind sin egen versjon. Ingenting å si på kostymene iallefall, bortsett fra at de muligens er litt varme.

Irene drog noen elever med på marked, og her var det om å gjøre å holde tunga rett i munnen.

Nok en gang var det teatersportgjengen sin tur til å opptre. Denne gangen med en av Hilde sine mange militærsketsjer.

 
Et knippe av Haugetuns vakre jenter poserer på ulikt vis for fotografen.

Og tilslutt SSS som gledet oss med vakker sang i kirka. Takk for en hyggelig kveld alle sammen.
|
|
« Forrige ukerevy Neste ukerevy » |
HAUGETUN FOLKEHØGSKOLE © 2008
Design:Sten J. Helberg, CMS av
InCreo