DITT ÅR I ÅR?
HAUGETUN FOLKEHØYSKOLE
DET ER PÅ TIDE
Interessert i folkehøyskole?
Uke 5
Publisert:
8. februar 2010
Da uka startet var allerede DLA ankommet Guatemalas varme sol, mens vi andre tok på oss enda en stillongs for å holde varmen, men det gjør jo ingenting så lenge vi utnytter snøen med både ski og aking. Siden mye av det som skjedde denne uka ikke ble fotografert kommer det heller ikke med på ukerevyen, men vi kan nevne ukesbesøk fra BiG, aketur til korketrekkeren, Tomasmesse, kinobuss og Nathionalteaterbesøk. Da skjønner dere at det ikke ble tatt mange bilder.
|
Puls på skitur

Mandag morgen drog Anne Louise, Eline, Anne Berit, Irene, Henriette og Bernt på skitur. Det var kaldt, men strålende sol og god stemning. Resten av klassen hadde egentrening på Elixia.
 
Vel halvveis kom vi til en gapahuk som lå bada i solskinn. Da var det frem med kakao og appelsiner. Det var så behagelig at vi fikk dårlig tid til lunsj.

Anne Louise, Henriette og Eline nyter pausen.
  
Vi fikk gått ca 12 km denne dagen og det var akkurat passe.
|
|
Fotballklassen spilte to kamper
  
Vi skal jo helst tape og vinne med samme sinn, men det er ikke lett. Denne uka spilte vi vår 24 og 25 kamp for året og vi gjorde noe så uvanlig som å tape. Etter storspill mot 3. divisjonslaget Trosvik tapte vi tilslutt 6 - 2, mens vi tapte 5 - 2 mot skolelaget Fredrik II. Espen, Kenneth og Kols utmerket seg på ulike måter i disse kampene.
|
|
DLA på plass i Guatemala
 
Så var endelig tiden inne for Guatemalatur. Den første uka har vært kontrastfylt med alt fra besøk i slummen, via canopy til luksushotell. Mange sterke inntrykk og flotte opplevelser. Her ser vi en supergira Ingvild sammen med noen nesten like gira elever.

Hele gjengen samla i militærbilen som frakta dem til canopyen.

Deler av prosjektet overleveres i enkelandsbyen. Det var sterkt å oppleve både nøden og takknemligheten hos disse flotte damene.

Posering og hilsen hjem fra en frisk og fornøyd gjeng.
|
|
|
« Forrige ukerevy Neste ukerevy »
|
|
|
HAUGETUN FOLKEHØGSKOLE © 2008
Design:Sten J. Helberg, CMS av
InCreo