DITT ÅR I ÅR?


HAUGETUN FOLKEHØYSKOLE
DET ER PÅ TIDE


Søknad

Siste nytt

Interessert i folkehøyskole?

Legg igjen e-postadressen din, så tar vi kontakt når det nærmer seg søketid.

   

Nyheter

Helikopterfilm
16.05.2012
Paintball
16.05.2012
Se Nyhetsarkiv

Uke 47 - huskonsert, trenerkurs, bowlingnatt og lørdagstreff

Publisert: 2. desember 2010
Denne uka kom Londongjengen hjem, fotballklassen fikk tynt seg på trenerkurs, SSS gledet skolen med huskonsert og lørdagsundervisningen var av det morsomme slaget, nemlig bowling og Lazerworld. Som om ikke det var nok inviterte HPS til lørdagstreff i gymsalen.

Huskonsert med flott sang og profft band


SSS har den siste tiden øvd  til høstens huskonsert og torsdag ble hele skolen invitert. De stilte med proffe musikkere og et flott program.

Marius på huskonsertMartine gir alt

Alle stilte som solister og repertoaret varierte fra ballader til sanger med trøkk. Det ser ut som Martine har en med trøkk.



Det var gøy å synge med så gode musikere. Her ser vi bandet som backer Kathrine og Nina.


Oda, Martine og Anna med hvet sitt soloinnslag.


Det var ikke bare solistinnslag. Klassen hadde øvd inn ulike sanger i grupper også. Over ser vi Oda, Kathrine, Anna, Martine, Tonje og Tina, og på de to bildene under er det henholdsvis Tonje/Tina og Kathrine/Leander som samarbeider.
 


På vegne av hele skolen vil vi takke SSS og Berit for en fantastisk konsert. Dere er en suveren gjeng med mange dyktige solister. Takk også til bandet som satte en ekstra spill på konserten.
På vegne av SSS må vi også takke Haugetuns elever som var et fantastisk publikum.

Tøff trening i pulsklassen


På fredag tok Henriette med seg fotoapparatet for å forevige litt av det Puls driver med. Her ser vi Amanda, Kristine og Kristine som trener styrke.


Kristine og Siri sliter seg gjennom sit-ups.


Hvem holder lengst, Therese eller Linn Mari. Det ser ut som Linn Mari har kontrollen.


På smilene å dømme har verken Kristine eller Amanda tenkt å gi seg med det første, men de smiler jo stort sett hele tiden.


Dette var tungt. Bra jobba Helene og Henriette.


En siste kraftanstrengelse før lunsj fra Kristine. Treningene i Pulsklassen varierer fra egentrening med både styrke og kondisjon til saltrening eller time med personlig trener. Her er det bare motivasjonen som stopper egen utvikling, men alle på Puls er topp motiverte.

Konkurransenatt med bowling og Lazerworld


Benjamin, Marius og Lise er klare for kamp i Lazerworldlabyrinten. Benjamin bør nok vurdere å skifte t-skjorte ellers hjelper ikke kamoen i ansiktet så veldig.



Siri, May Elena, Hilde og Sindre har stilen inne, men det holdt ikke til seier allikevel.


Jostein imponerer med ny Haugetungenser og matchende kule, mens Marius psyker han ut.

Karete og Heidi koser seg i hallen, mens Helene tar seieren litt på forskudd. Bowling-t-skjorta passer godt i dag.


Koselige jenter med nye flotte gensere. Lene, Camilla og Christine smiler alltid, også denne kvelden.


May Elena og Berner satser på seier, men kveldens ubestridte ener er Nils. Gratulerer så mye til deg, men også til Henriette som vant jenteklassen.





På bildene ser det ut som det bare var jenter som koste seg med Lazerworld, men de er jo de mest fotogene så det er nok grunnen. Her var det Cathrine som stakk av med jenteprisen mens Nicolay var beste gutt.

Lørdagstreff med mye lek og moro



På lørdag kunne Anders og resten av HPS-gjengen ønske velkommen til LT. Det starta med kyllingfillet, flotegratinerte poteter og peppersaus. Til dessert serverte de is, non-stop og sjokoladesaus.



Deretter var det underholdning i gymsalen. Her slipper jentene mashmallows med sjokoladesaus i munnen på gutta. Under er det Ørjan og Leander som prøver å få blyanten i flaska. I tillegg var det både mimelek og annet som skapte mye latter.

 « Forrige ukerevy           Neste ukerevy »

HAUGETUN FOLKEHØGSKOLE © 2008

Design:Sten J. Helberg, CMS av InCreo