DITT ÅR I ÅR?
HAUGETUN FOLKEHØYSKOLE
DET ER PÅ TIDE
Interessert i folkehøyskole?
Uke 44 - Grease, "Vinn på minuttet" og familiedag
Publisert:
10. november 2011
Uka starta med tre guttekamper i Artigfotballen, som enda med to seiere. Deretter fortsatte det med 4 fullsatte Greaseforestillinger og mye øving frem mot familidagen. Fredagskvelden arrangerte stippene "Vinn på minuttet" og lørdag formiddag inntok familie og venner gymsalen for å overvære et innholdsrikt og flott arrangement hvor mange elever fikk vist noen av sinde talenter.
SSS med 4 Greaseforestillinger

Etter lang tids øving var det endelig klart for å fylle opp Røde Mølle med tilskuere. Både barneskoler, ungdomsskoler og videregående skoler ville få med seg forestillingen, og interressen var så stor at vi ikke hadde plass til alle som ville komme.


Hanna, Heidi, Anabel og Karoline tok seg av jenterollene og imponerte både som dansere og sangere.
  
Hanna og Sondre hadde hovedrollene i stykket, to roller de gjorde med stor overbevisning og innlevelse. Kristoffer imponerte også som harry bruktbileier.

Martin, Fredrik, Sondre, Kristoffer og Kristoffer er gutta boys i forestillingen. Akkurat her imponerer Kristoffer med sur sang og tre gitartoner, men ellers satt både sang, dans og replikker som bare det.

Rapperen Martin har vel ikke drevet for mye med denne type dans før, men sammen med Anabel og Hanna går det meste bra.
 
Sondre får seg en overraskelse når Hanna skifter image, og plutselig er det hun som er på offensiven.

Velfortjente roser til hele SSS-gjengen. Elevene har virkelig stått på for å få dette til, men de må nok også dele endel av æren med instruktørene Berit og Aina og lydkongen Leif.
|
Vinn på minuttet
 
Som vanlig inviterte stippene til fredagsmoro, og denne kvelden var det "Vinn på minuttet" som stod på agendaen.
Når man bare har et minutt på seg blir selv de enkleste oppgaver vanskelige, og akkurat i kveld var ikke oppgavene så enkle heller. Marianne skyter flasker med strikk og Anabel fjerner klesklyper fra en tallerk mens ho holder en bordtennisball i lufta.

Anabel gikk videre til "blyant i kopp"-oppgaven. Håkon er i støtteapparatet.
 
Anabel jobber mot de store premiene med sitt korthus og det ser også ut som Henriette går videre fra pyramideoppgaven sin.
 
4 epler i høyden går fint, men det femte er det fryktelig vanskelig å få på toppen (prøv selv). Henriette er iallefall nær noe her. Kristoffer skal holde tre ballonger i lufta samtidig, noe som skulle vise seg å være ganske vanskelig, for Kristoffes del endte det med knall og fall etter heroisk innsats.
 
Til tross for tøff ballongoppgave gikk Krisj allikevel videre til både kjeksspising og kortblåsing.

Anabel prøver å få et kort til å sitte fast i melona. Som vi ser går ikke korta ditt en vil alltid, så her trengs det nok like mye flaks som dyktighet.

Jørgen og Alex er spente tilskuere.
 
Anabel kaster papirfly i skål og Marianne bygger muttertårn. Her gjelder det å holde tunga beint i munnen, noe som er vanskelig nok når kommentarene hagler fra tribunen. Som vi ser av bildene var det ikke så mange som våget seg frempå her, så ved neste mulighet satser vi på at litt flere gutter tar utfordringen.
Super innsats av både stipper og utøvere førte til at dette ble en morsom kveld.
|
Familiedag
 
Lørdag 5. november kunne en stolt rektor ønske velkommen til årets familiedag. Dette er en dag hvor elevenes familer skal få et lite innblikk i livet på Haugetun og hvor mange elever får vist litt av det de har drevet med fra scenen, i tillegg samler vi også inn penger til skolens Guatemala-prosjekt denne dagen. Carina og Siri informerte på en flott måte om de 5 prosjektene vi støtter gjennom prosjektet.
 
Første innslag denne dagen var SSS sin siste Greaseforestilling. Som tidligere i uka imponerte de som både sangere, dansere og skuespillere, og mange foreldre lot seg imponere over forestillingen.


Etter en liten kaffepause stod programpostene i kø. Først ut var valgfagkoret som sang et utvalg sanger fra Les Miserables til stor applaus fra publikum.


Deretter var det tid for koordinasjon og rytme når 8 jenter fremførte "Hey you". Var det flaks eller dyktighet som gjorde at ingen ble slått ned her?

Dans og nysirkus valgfag hadde satt sammen en ti minutters forestilling med mye fart og humor. Her satt latteren løst samtidig som vi lot oss imponere over prestasjonene og når flammespytter Sindre blåste flammene mot taket rakk vi også å bekymre oss litt for brannsikkerheten.
 
De siste ukene har alle klassene malt sitt maleri som skulle auksjoneres ut på amerikansk vis. Auksjonarius Eivind solgte de flotte bildene med myndig hånd, mens noen elever, her representert med Alex, samlet inn penger underveis.
Under kan dere se noen av bildene som ble solgt:


 
Etter at både cafépenger, loddpenger og auksjonspenger var talt opp viste det seg at dagen hadde innbrakt ca 8000 prosjektkroner, penger som vil glede mange i Guatemala.

 
Fellessamlingen ble avsluttet med flere kulturelle godbiter. Sondre, Sindre og Dence hadde trommet sammen et band i rekordfart som imponerte med flott sang og en nydelig hyllest til vår alles kjære Linken. Sindre imponerte også med å spille "Kjempeviseslåtten" på flygel. Henriette og Lise leste Frans av Asissis bønn før SSS sang velsignelsen for oss.
Etter fellessamlingen var det klassesamlinger før kjøkkenet serverte deilig middag og både elever og familie forlot skolen for å reise hjem på arbeidsuke.
En flott dag som både rektor, skolens ansatte og elever har all grunn til å være stolt av.
Lykke til i arbeidsuka.

|
|
| « Forrige ukerevy Neste ukerevy » |
HAUGETUN FOLKEHØGSKOLE © 2008
Design:Sten J. Helberg, CMS av
InCreo