Max Manus
 
I fjor var 50 av skolens elever med på innspillingen av Max Manus, deriblant noen av årets stipendiater. Av den grunn og fordi det er en spennende og interresant film tok hele skolen turen til Fredrikstad Kino for å få med seg filmen.
Lillian mener selv hun kunne se seg selv, men det var det ingen av oss andre som la merke til.


God stemning i salen.
|
Guatemalaprosjektet
 
Torsdag og fredag ble siste innspurt i prosjektet gjennomført. På flaskeinnsamlingen fikk vi inn 6200 kr, noe som må sies å være svært bra.
Når alt ble lagt sammen fikk vi inn nøyaktig 100 000 kr, noe som også var årets målsetting.
|
|
Trysiltur
På fredagen tok Totten med seg 16 elever til Trysil. Her var det fantastisk skiføre og deilig, kaldt vær.
 
Pål Morten er stolt av den nye hjelmen sin og av de flotte tennene. Magnus er bare fornøyd med å være på tur.
 
Solveig på brett. Det var flere bilder med hendene i bakken enn uten. Vet ikke om det sier noe om hvordan det gikk.

Med mange minusgrader er det godt med varmestue. Her koser Åse, Solveig, Camilla, Heidi, Lillian og Camilla seg. Det ble mange gode timer i bakken denne dagen.
|
Lørdagsundervisning
Himalaya-ekspedisjon

Den 17. januar hadde Tommy Rambøl lørdagsundervisningen vår. Han viste en bildepresentasjon og fortalte om Himalaya-ekspedisjonen han var med på 24.08. – 15.10 i 2007. Han var med i et klatrelag som besteg fjellet Cho-oyu i Tibet. Den 1. oktober stod han på toppen, 8201 meter over havet. En utrolig prestasjon!
Det er ca 30 km i luftlinje fra toppen av Cho-oyu til toppen av Mt. Everest og den 27. mars i år drar Tommy som del av en ny ekspedisjon for å forsøke seg på verdens høyeste fjell, 8850 moh. Vi kan følge ekspedisjonen på www.everest2009.no
|
Nyttårsball
 

Elevrådet ønsker velkommen til årets juleball. Det var rød løper og sang til ære for medelevene.
Det ble mye mimring denne kvelden.
|
  
Noen ankom den røde løperen sammen, mens andre kom alene. Noen poserte, mens andre marsjerte inn.
Her har vi Ingrid, Tone, Hege, Anne Margrethe og Jannik.
|
  
Glade og stivpynta elever strømmet på. Her har vi Mikkel, Deni, June, Jetmir og Mariah.
Under ser vi Heidi, Lisa, Camilla, Kristin, Ingunn, Sindre, Axel og Mats. |
   |
 
Maten falt i smak hos de fleste selv om det ikke ser slik ut på Bolås. Han har i ettertid sagt at maten var god. Hallgeir og Mats er glade for å få pynta seg litt.

Eirik, Stine, Hege, Marte, Emil og Lars venter på maten.

Men and women in black.
Linda, Heidi, Mette-Lise, Kristin, Morten, Marte og Emil.

Mariah sang to egenkomponerte sanger, mens SSS også bidro på sangfronten.


Festen har flytta seg fra matsalen til gymsalen.
Her studeres en bildekolasj fra skoleåret så langt.


Elevrådet trakk også frem endel elever som vant ulike kåringer. Her ser vi noen av de "heldige" som fikk komme opp på scenen.
 
Åse feirer at Silje vant prisen for årets skravlebøtte. Var det en stor overraskelse Silje?

Dag Ivar tok også med seg en pris denne kvelden. Var det "Årets godgutt"?
|
« Forrige ukerevy Neste ukerevy »
|