DITT ÅR I ÅR?


HAUGETUN FOLKEHØYSKOLE
DET ER PÅ TIDE


Søknad

Siste nytt

Interessert i folkehøyskole?

Legg igjen e-postadressen din, så tar vi kontakt når det nærmer seg søketid.

   

Nyheter

Helikopterfilm
16.05.2012
Paintball
16.05.2012
Se Nyhetsarkiv

Uke 18 - Ironman, Hellastur og LT

Publisert: 25. mai 2011
Middelhavsgjengen var på øyhopping i Hellas og kunne nyte deilig vær og flotte strender. Vi andre kunne kose oss med flott vårvær i Østfold. De 24 elevene som starta i årets Ironman vil nok huske denne uka som uka hvor de hadde sitt mest slitsomme døgn ever. Og de 7 som fullførte kan virkelig være stole av egen innsats.

Ironman 2011

Tirsdag kl. 14.00 stod Haugetuns tøffeste gutter og jenter på startstreken til Ironman. De visste ingenting av hva de gikk til, bare at det kom til å bli langvarig og slitsomt. De tøffeste av de tøffe var Thomas og Hanne. De 5 som fullførte i tillegg til dem var Torbjørn, Tina, Jostein, Amanda og Martine. Alle disse og mange flere kan være stolte av seg selv.


Tirsdag kl 14 ble alle kontrollert slik at ingenting ulovlig ble medbrakt når starten gikk.


Så bar det i vei over åkeren. 3 lag med 8 deltakere per lag krøp over åkeren til første stasjon. Fra og med nå var alt en konkurranse.



Første stasjon inneholdt en lagkonkurranse hvor flytting av tønner og svenskeski var endel av oppgaven. Deretter ble neste destinasjon sendt ved hjelp av flaggsignal og marsjen var igang.








I steinbruddet på Opstad skulle styrken settes på prøve. Det ble både tautrekking, terrengløp, palleflytting og mye mer. Her var det mange lagpoeng å hente.


Etter nok en marsj var det en ny type utfordring som ventet. Spis maur eller kryp i gjørma. Torbjørn er jo relativt kresen så det ble gjørme på han, men de fleste andre lot seg friste av den saftige mauren.


Lagstraff er aldri populært, iallefall ikke når han som er grunnen (Alexander) slipper.







I skogen var det spent opp mange tau som satte både tempo, balanse, samarbeid og smidighet på prøve. Her var det mye forskjellig å se, men innsatsen var upåklagelig fra elle parter.



Litt vann på bena før neste marsj er jo bare en utfordring.


  Etter diverse feilnavigering og en lang tur ankom de fleste Sølvstufoss utpå kvelden. For de 9 som fortsatt hang med var det tid for taubane. Det ble en luftig opplevelse i mørket over den frådende elva.


Her ser vi de to beste guttene, men det mangler endel bilder, særlig av Hanne og Tina som toppet hos jentene, men vi håper å oppdrive disse.
En fantastisk innsats av svært mange elever som fikke pushet noen grenser dette døgnet.

Øyhopping i Hellas


Sakis tok med sin fantastiske klasse til Hellas. Med Athen, øyhopping, bading og kos på timeplanen måtte det bli en suksess. Her nyter en del av dem bølgeskvulp og sol. Siden undertegnede har like få forutsetninger for å kommentere bildene kan dere se bildene under og lage egne kommentarer:











Bilrebus og lagkonkurranser


Årets siste lørdagsundervisning var en lagkonkurranse bestående en bilrebus og mange småoppgaver på skolen. Her ser vi Preben, Hanne og Johanne ivrig opptatt med å løse en av flere tankeoppgaver.


Linn prøver å skyte ned colabokser, her var det flere poeng å hente jo lenger unna boksene stod. Flere lag imponerte her, men May Elenas skyteferdigheter skulle vise seg å være gull verdt for hennes lag.


Nok en nøtt å løse. Det var vel ikke akkurat denne oppgava Torbjørn, Lene og Carina gjorde det best på, men en kan jo ikke være best til alt heller.


Et godt gammeldags kulespill, bare i stort format og med 4 personer. Her gikk det unna og den enorme innsatsen burde egentlig vært på film. Chrstine, Linn, Michelle og Helene gjorde det bra på denne posten.
Hvem var det egentlig som vant?

Back to the 80`s


Når Puls inviterte til 80-tallsparty var det bare å grave i skuffen etter sterke farger og kleskombinasjoner som vi ikke har sett tidligere i år. fantasien var stor og stemningen høy når kvelden starta med grilling i skolegården.



Mange flotte "kostymer" prega denne ettermiddagen, og det var vel jentene som hadde lagt ned størst innsats for å komme tilbake til de glade 80-årene.


Etter at grillinga var ferdig var det tid for leik og moro i gymsalen. Marius tok på seg den tøffe jobben med å være Justin Bieber. Det ble en våt fornøyelse.


Oda, Martine og Evelyn konkurrerer i lakrislissespising.


Test av lårmusklene. Det ser ut som Heidi sliter mest for øyeblikket, mens Oktavia er mest konsentrert.


Siri og Kristine nyter kveldens godteri.


Evelyn og Emilie er på høgget når det gjelder konkurranser. Her er det full oppladning til potetløpet på 17. mai. Charlotte og Helene er godt fornøyde med sitt eget arrangement.


Kristine arrangerer bokskast og Ørjan stiller opp. Etter mitt skjønn er Krstine mer 80-talls enn Ørjan.

« Forrige ukerevy           Neste ukerevy »

HAUGETUN FOLKEHØGSKOLE © 2008

Design:Sten J. Helberg, CMS av InCreo