NYE DRØMMER?

DAGENS DRØMMER ER
MORGENDAGENS OPPLEVELSER






Siste nytt

Interessert i folkehøyskole?

Legg igjen e-postadressen din, så tar vi kontakt når det nærmer seg søketid.

   

Tilbake etter fantastiske turnédager

Publisert: 16. februar 2009
Sang Scene Studio er på vei hjem fra turne, og det snakkes mye om gode konserter, fantastiske publikum, og en enorm gjestfrihet.

Vi har reist noen dager sammen med Jostein Hasselgård (1. norske MGP i 2003) og musikere som Hermund Nygård (trommeslager for ”The Real Thing), Dag Anders Sandell, (erfaren gitarist fra Fredrikstad) og Dag Tofteng (dyktig gitarist fra Oslo)

Konsertene var satt sammen av låter elevene valgte, og sanger Jostein hadde med. Vi var innom sjangere som soul, jazz, ballade, gospel, ja det ble varierte konserter.
Vi reiste på tirsdag og startet i Oslo, for så å ta turen til Grimstad og området omkring. På
Dahlske vgs. i Grimstad hadde vi en konsert i kantina, med et publikum som var helt enormt. Full deltagelse fra første opptakt, og det dalte ikke. Nei det hele toppet seg da Victoria skulle synge sin sang, og den ene break danseren etter den andre inntok scena og utfolda seg til heftige rytmer fra bandet. Dette var virkelig fantastisk gøy. Ikke nok med det, men slagverkselevene på skolen spurte pent om de fikk litt undervisning av Hermund etter konserten, og Dag måtte låne bort sin gitar til ivrige gitarister som hadde mye de lurte på om gitarspill. Ja, det ulmet omkring både musikere og sangere etter denne konserten. Slike øyeblikk sitter sterkt i kroppen, og vi glemmer det ikke så lett. For en opptur.

Vi gav hverandre terningkast underveis på turneen, og samlet sett var dette en opplevelse vi vil leve lenge på. Hele tiden var vi avhengige av hverandre, tunge høytalerkasser skulle løftes, kabler kveiles, mikrofoner kobles, ja alt måtte ut av henger, og opp på scena før vi kunne tenke på lydprøver og fremførelse. Dette hørte med, og det var med på å binde oss sammen.
Vi reiste hjem på torsdag kveld, og oppsummerte med at vi hadde opplevd mye, erfart mye, ledd mye, blitt litt mer tålmodige og enda tettere knytta sammen. Jostein og bandet var med på å løfte oss til nye ”høyder” og vi er glad for å få oppleve dette. Fredag 6.mars har vi siste konsert her i Fredrikstad og vi gleder oss til å spille den i vårt nærmiljø.  
 

HAUGETUN FOLKEHØGSKOLE © 2008

Design:Sten J. Helberg, CMS av InCreo