NYE DRØMMER?
DAGENS DRØMMER ER
MORGENDAGENS OPPLEVELSER
Interessert i folkehøyskole?
Smakfull koreansk lunsj
Publisert:
10. desember 2008
Det går an å kombinere det nyttige med det behagelige og velsmakende. Lørdag 6. desember var Jun fra Sør-Korea ansvarlig for maten da elevene i norskklassen hadde en kombinert studie- matlagingsformiddag.
Innholdet i avisa Klar Tale dannet grunnlaget for et variert utvalg av norskoppgaver, og det var den språklige delen av økta. Jun hadde forberedt dagen ved å marinere storfekjøttet, og han fikk hjelp av resten av gjengen med å tilberede maten. I klassen har han tidligere fortalt om mat og måltider i hjemlandet og blant annet understreket at de alltid har spist masse ris og inntil nylig så å si ikke noe brød.
Vanligvis er det grøt til lunsj på Haugetun på lørdager, men denne lørdagen byttet norskelevene ut grøten med mat fra Korea, som omtales som absolutt velsmakende og vellykket.
HAUGETUN FOLKEHØGSKOLE © 2008
Design:Sten J. Helberg, CMS av
InCreo