NYE DRØMMER?
DAGENS DRØMMER ER
MORGENDAGENS OPPLEVELSER
Interessert i folkehøyskole?
Reisebrev fra solfylte Tyrkia
Publisert:
31. oktober 2008
Klokka 03.00 forlot fotballklassen skolen, med stor oppstandelse. Målet var Tyrkia og det var deilig å forlate et snøfylt Norge. Ved landing viste gradestokken 26 grader og topplua forsvant hos alle bortsett hos Emil og Pål Morten.
| Ved ankomst hotellet gikk vi rett i buffèn og inntok et mektig måltid før innsjekking og strand. Torsdagen gikk stort sett med til avslapping, akklimatisering og til å bli kjent på hotellet. De fleste gikk tidlig til sengs for å være opplagt til neste dags mektige frokost og påfølgende trening. Noen valgt 8 lapper til frokost, mens andre satset på omelett og ferskpressa juice. Her stod kelnerne i kø for å hjelpe oss og valgmulighetene var enorme. |
|
|
Den første treningsøkta var forholdsvis rolig, men vi fikk svetta godt i varmen uansett. Heldigvis holdt sola seg borte mens vi trente. Etterpå derimot var det rett på stranda med hele gjengen for å slikke sol og spise burger. Ta det med ro jenter, damene var ikke noe å skrive hjem om. |
Temperaturen på ettermiddagsøkta var derimot høy både på og utenfor banen, så da var det godt å kjøle seg ned i Middelhavet etterpå.
Tilslutt ventet en bedre middag med et bugnende kakebord før kvelden ble avsluttet i spillehallen. Her imponerte noen av gutta med sine basketferdigheter.
|
|

HAUGETUN FOLKEHØGSKOLE © 2008
Design:Sten J. Helberg, CMS av
InCreo