NYE DRØMMER?

DAGENS DRØMMER ER
MORGENDAGENS OPPLEVELSER






Siste nytt

Nyhetsbrev

Skriv inn din epost adresse og motta nyhetsbrev fra Haugetun

   

Haugetungutta slo Grenland, mens jentene imponerte tross tap

Publisert: 1. desember 2008
Som et ledd i Folkehøyskoleserien mellom Grenland, Numedal og Haugetun fikk vi overnattingsbesøk fra Grenland. Torsdag var det gutte og jentekamp, mens det ble spilt en guttekamp på fredagen.

Haugetun 1 - Grenland 4 - 0

Returmøtet mot Grenland foregikk i Østfoldhallen. Gutta bestemte seg for å revansjere 1-1 resultatet sist, og det klarte de fint. Haugetun 1 sleit litt til å begynne med i et nytt 4-4-2 system der posisjoneringa ikke helt satt som det skulle og samhandlingen ikke var så bra. Dette rettet seg etter hvert. I en ganske jevnspilt kamp viste det seg etterhvert at Haugetun var mest effektive og spilte godt offensivt.

Haugetun - Grenland 1 - 5

Etter å ha fått motivasjon og selvtillit i Artigfotballen var jentene klare for å revansjere seg mot Grenland. Innsatsen var på topp fra første spark på ballen og vi var utrolig flinke til å komme opp i Grenlandsangriperne. Selv om gjestene hadde mange gode fotballspillere møtte de ofte veggen enten i form av knallharde Haugetunforsvarere eller trønder-Camilla som hadde en stor kamp mellom stengene. Mot slutten av kampen fikk vi også et fint trøstemål signert Camilla Bodø.
Innsatsen og humøret er fantastisk i dag, og selv om vi taper gjør vi det med stil og med hevet hode. Nå gleder vi oss til nye kamper i neste uke.

Haugetun A - Grenland 12 – 1

Dette ble en ulik kamp som sikkert skyldes at Grenland var tunge i beina. Men makan til 1 omgang som Haugetun viste denne fredagen! Samhandlingen og presisjon i pasningspillet var klart årsbeste. ( 9 -0 etter 1.omg.) Haugetun fullførte ikke helt i samme stil, men helhetsinntrykket var meget bra! Dette lover bra for fortsettelsen!
  

 

   

HAUGETUN FOLKEHØGSKOLE © 2008

Design:Sten J. Helberg, CMS av InCreo