NYE DRØMMER?
DAGENS DRØMMER ER
MORGENDAGENS OPPLEVELSER
3 guttelag til kvartfinalen i Artigfotballen
Publisert:
1. desember 2008
Alle 4 lagene var i aksjon denne onsdagen og guttelagene skulle spille avgjørende kamper i gruppespillet. Det ble litt ulike kamper, noe også resultatene viser.
Jentene var først i aksjon og de møtte et godt damelag fra distriktet. Jentene skal ha stor honnør for god innstilling og at de prøvde å spille fotball til siste slutt. Selv om målene "rant" inn var innsatsen formidabel og humøret på topp. Etter denne kampen var jentene klare for å knuse Grenland i neste kamp.
Haugetun 2 og 3 møtte ikke rare motstanden denne onsdagen og vant suverent. Utfordringen blir jo i slike kamper å fullføre med stor intensitet og høyt ball-tempo, noe lagene gjorde. Begge lagene kvalifiserte seg for mandagens kvartfinale, andrelaget som puljevinnere og tredjelaget som gruppetoer.
Haugetun 1 spilte en gruppefinale mot de siste års vinnere og det ble litt av en kamp! Dette ble en svært severdig kamp med veldig høy intensitet. Gutta gjorde en kjempematch, spilte jevnt med spillere fra 1. og 2. divisjon. Resultatet ble 0-1, men Haugetun 1 går også til kvarten som gruppetoer. |
|
HAUGETUN FOLKEHØGSKOLE © 2008
Design:Sten J. Helberg, CMS av InCreo